Çiloğlu Mühendislik 21 Mayıs 1992 tarihinde Tahir Çil tarafından İstanbul-Maltepe kurulmuştur. Konut inşaatları, iş merkezi inşaatları, fabrika inşaatları, alt yapı inşaatları, çelik yapı inşaatları, komple proje hizmetleri, kontrol mühendisliği ve müşavirlik hizmetleri ana faaliyet kolları olmuş, bütün proje hizmetlerinde ve uygulamalarında insan mutluluğu, çevre bilincini, bilimi ve mühendislk gelişimini ön planda tutan çalışmalarını titizlikle hayata geçirmiş ve çalışmalarında ilk günkü heyecanla devam etmektedir.

Türkiye’nin deprem kuşağında olduğu bilincini hiçbir zaman unutmayan firmamız tüm yaptığı çalışmalarda deprem riskini en aza indiren projelere imza atmaktan her zaman gurur duymuştur.

17 Ağustos 1999 Marmara depreminden sonra sahip olduğu bilgi, birikim ve donanımını özellikle deprem sonrası az hasarlı, hasar görmüş ve hasarsız binaların rehabilitasyonu için kullanmış, çok sayıda bina güçlendirme projesine ve uygulamalarına imza atmıştır. Aynı zamanda halkımız gün geçtikçe deprem konusunda bilincinin ve endişelerinin artmasının doğal sonucu olarak mevcut bina stoklarının statik açıdan tahkik ve değerlendirilme çalışmaları, firmamız bünyesinde bulunan konusunun uzmanı mimar, mühendis ve teknik ekipmanlarca özenle yapılarak gerekli raporlar hazırlanmaktadır. Tüm bu çalışmalarımızda meslek bilincini ve ahlakını ön planda tutan firmamız mühendislik ve uygulama hizmetlerini, halkımızın yarınlara mutlu ve güvenle bakması ilkesiyle sürdürmektedir.