İnsan mutluluğunun, çevre ve yaşadığı ortamla direkt bağlantılı olduğu bilincinde olan firmamız, bütün projelerinde ekolojik dengeleri  ön planda tutmaktadır.

Çünkü!… Dünya’da benzeri bulunmayan güzellikteki İstanbul’umuz, yoğun göç nedeniyle ne yazık ki mühendislik hizmeti alamayan , kent planlaması ve ekolojik dengelere  aykırı  yapılaşma ile geriye dönüşü çok zor olan problemlerle karşı karşıya kalmıştır. Planlama aşamasında , İmar parselleri ve yapılaşma alanlarında öngörülen yoğunluk, kaçak yada bilinçsiz yapılaşma ile neredeyse iki katına çıkmış,  planlama yoğunluğuna göre tesis edilen   telefon, elektrik, su, gaz, yol, kaldırım, otopark, yeşil alan, oyun alanları, sosyal hizmet binaları, hastane, okul, vs’de  yetersiz kaldığından kaynaklar sokak ve caddelerde yapılan yeni yeni kazılarla heba edilmiştir. Bu alt yapı ve üst yapı stokuyla  İstanbul’da olabilecek bir depremin sonuçlarını   tahmin etmek zor değildir.

Bu nedenle,   Çiloğlu Mühendislik İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. , Tasarım ve uygulama alanında  değişime yön veren , ülkemizde ve dünyada gelişen en yeni ve en doğru teknolojilere hızla uyum sağlayarak optimum çözümler sunan , insan memnuniyetini  ve çevre bilincini önceleyen, övünmeyen ancak her zaman övgüyle bahsedilen  uluslararası bir şirket olmayı vizyon edinmiştir.